מופע הרחוב של קרקס לוקי

אנחנו מופיעים באופן קבוע בכל שבת עם מזג אוויר נעים בנמל תל אביב ליד הקרוסלה. כל שנה בקיץ אנחנו יוצאים לסיבוב הופעות עולמי של מספר חודשים בפסטיבלים של הופעות רחוב.

הכנו סרטון שמתמצת את 45 דקות המופע ל-83 שניות בלבד. אם תצפו בו עד הסוף תיכנסו להגרלה ואלי תזכו בצוללת אישית! 

צפו עכשיו 

מופע קרקס זוגי

מופע קרקס מטורף שמגיע לאירוע שלכם! כולל הגברה וכל מה שצריך בשביל לעשות שמח. המופע מתאים כמעט לכל מקום. אנחנו גמישים מאוד עם הדרישות הטכניות וגם בדברים אחרים 🙂

מה זה מופע רחוב?

מופע רחוב בהגדרתו הכי בסיסית הוא פשוט מופע שקורה ברחוב, במרחב הציבורי. בדרך כלל מופעי רחוב הם בתמורה לטיפים מהקהל שמתאסף סביבם. 

מופעי רחוב נקראים גם מופעים "בכובע" כי באופן מסורתי האומנים אוספים את הכסף בכובע. בעולם אמן רחוב נקרא Busker (באסקר). באסקרים מציגים כישרונות במגוון רחב של תחומים כמו: קרקס, תאטרון, שירה, נגינה, ציור, קסמים, להטוטי אש, פאקיר ואפילו אילוף נחשים. 

מופעי רחוב התחילו כבר לפני אלפי שנים עם נגנים ולהטוטנים. כיום מופעי רחוב נפוצים בכל העולם ובערים רבות בעולם ישנם פסטיבלים שחוגגים את האומנות הזאת.

הופעות רחוב הן חלק חשוב ביצירת תרבות תוססת בעיר. הן מביאות איתן רוח של ספונטניות, שמחת חיים והרפתקנות. ההופעות הן סימן למרחב ציבורי בריא, המאפשר חופש ביטוי ותיירות עירונית. 

יש משהו מאוד שוויוני בהופעות רחוב בגלל שכל אחד משלם לפי היכולת שלו ולפי כמה שהוא נהנה.

מופעי רחוב מתאימים לקהל מגוון של כל הגילאים, כל המשפחה.

arrow 2

מופע רחוב בינלאומי

נכון לכתיבת הפוסט הזה, הופענו ב-23 מדינות מסביב לעולם. כל קיץ אנחנו טסים לסיבוב הופעות ארוך של בין חודשיים לארבעה חודשים באירופה. מתוך כ-150 הופעות שאנחנו עושים בשנה, כ-100 הן בחו"ל.

אנשים תמיד שואלים אותנו "מי מארגן לכם את כל זה?"
את כל סיבוב ההופעות הזה אנחנו מארגנים בעצמנו. המלונות, הטיסות השכרת רכב, האוכל, ציוד להופעה ועוד הרבה פרטים קטנים. אנחנו עושים את כל זה כי זה מעניין, מאתגר וכיף. אנחנו זוכים לראות את העולם, לשמח עשרות אלפי אנשים ואפילו להתפרנס מזה. 

במהלך החורף אנחנו עושים הרבה שיווק. התחרות בעולם קשה מאוד. יש ה-מ-ו-ן הופעות מעולות. בשנים האחרונות הרבה אומנים מצוינים מדרום אמריקה נכנסו לשוק ובגלל שבמדינה שלהם לא מרוויחים הרבה, הם מוכנים להופיע יחסית בזול. דבר שמקשה אפילו יותר על התחרות.

בשביל להצליח בשוק העולמי, חשוב שיהיה לך מופע ייחודי כדי שתוכל להתבלט. בנוסף, חשוב שיהיה לך תמונות וסרטונים איכותיים. כל זה לא קורה ביום אחד. לוקח הרבה זמן ועבודה קשה עד שמצליחים לחבר עוד פסטיבל ועוד פסטיבל לכדי סיבוב הופעות של כמה חודשים.

בשנה הראשונה שניסינו לעשות סיבוב הופעות בחו"ל, התקבלנו רק לפסטיבל אחד. למזלנו זה היה פסטיבל מאוד מפורסם וגדול באוסטריה בשם "Pflasterspektakel". התרגום של "פלסטרספקטקל" בגרמנית זה מופע מדרכה. זה אחד מפסטיבלי הופעות הרחוב הכי גדולים באירופה ובעולם בכלל. כ-100 אומנים ומעל ל-250,000 צופים מגיעים לפסטיבל מדי שנה. אנחנו הגענו לפסטיבל עם מטרה אחת, להוציא צילומי וידאו כמה שיותר טובים של המופע.

והנה התוצאה, כמעט כל הצילומים בסרטון הזה צולמו בפסטיבל הראשון שלנו:

הפסטיבל הראשון שלנו מופיעים בחו"ל

מופע קרקס פרומו 2015

בעזרת הסרטון המוצלח הזה התקבלנו שנה אחרי זה ל-10 פסטיבלים בחו"ל! קוריאה, גרמניה, ניו-זילנד, שוויץ מקדוניה ועוד.. ככה גם התחלנו מסורת של להכין סרטון פרומו חדש כל קיץ (כל הסרטונים נמצאים בעמוד הגלריה כאן). 

מאז, הזמינו אותנו להופיע בפסטיבל "Pflasterspektakel" עוד 3 פעמים! בפעם האחרונה, תמונה מהמופע שלנו נבחרה להיות הפנים של הפסטיבל. זה אומר שבכל שלטי החוצות של העיר, תחנות אוטובוס ופרסומות התמונה שלנו כיכבה!

פסטיבלי הופעות רחוב שהופענו בהם מסביב לעולם

איפה עושים מופע רחוב?

בדרך כלל ברחובות או כיכרות שיש בהם תנועה של הרבה אנשים. בהתאם לסוג המופע האומנים בוחרים את המיקום המדויק שהוא הדבר שהכי משפיע על הצלחת המופע. מקום כזה נקרא "ספוט" או "פיטצ'". 

בגלל שהמופע קורה ברחוב הוא מושפע מהמון דברים: 

  • שמש ישירה זה לא טוב כי אנשים לא אוהבים לעמוד בשמש יותר מ-2 דקות והרצפה נהיית חמה מדי לשבת. 
  • רעשים מהסביבה למשל מכביש סואן יפריעו לריכוז של הקהל ולא ישמעו את המוזיקה או הקול של האומן. 
  • יש הרבה מקומות שהמשטרה לא מרשה על התקהלות גדולה מדי כי זה חוסם את הדרך. 
  • בעלי חנויות בסביבה יכולים להתלונן שזה מפריע להם 
  • עוד מלא שיקולים והפתעות…

בקיצור זה כמו בנדל"ן – לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן.

כסף בכובע

יש 4 סוגים של מופע רחוב:

מעגל – circle show – מופע רחוב שמתקיים בדרך כלל בכיכר או ברחוב רחב להולכי רגל. 

למופע כזה יש בדרך כלל 3 שלבים: איסוף הקהל, אמצע המופע וגרנד פינאלה. אורך מופע כזה הוא בין 20-60 דקות. 

האומן צריך להיות מאוד מיומן כדי לעצור את האנשים, לעצב אותם לצורה של קהל וללמד אותם להיות קהל. 

בדרך כלל האומן יאסוף כסף רק בסוף המופע או לפני הפינאלה.

דמות שטח – walk by – הולך קביים, פסל חי, נגן רחוב, צייר מדרכה. מופע מהסוג הזה יתקיים בדרך כלל במקום שבו יש תחלופה מהירה של אנשים כמו מדרחוב או טיילת. אנשים נהנים מהמופע הזה לזמן קצר בדרך כלל של 2-5 דקות נותנים כסף וממשיכים בדרכם.   

רמזורים – מופע כזה קורה ברמזורים בהם יש אדום ארוך של דקה ויותר למכוניות. בדרך כלל בכבישים שיש הרבה תנועה ושלושה נתיבים או יותר. האומן מבצע קטע קצר של 45-75 שניות בזמן שהרמזור אדום והמכוניות ממתינות. בסוף הקטע לקראת חילוף הרמזור, האומן עובר בין המכוניות ואוסף כסף. 

הופעה מהסוג הזה הכי קלה כי לנהגים אין מה לעשות במכונית והם חייבים להמתין ולכן הם כמו קהל שבוי, בנוסף כל פעם שמתחלף הרמזור מתחלף הקהל. האומן צריך רק רוטינה של דקה מוצלחת שאותה הוא יכול לבצע במשך שעות. 

מופעי רמזורים אפשר לראות בצמתים בתל אביב ובעיקר בצומת אבן גבירול-רוקח. 

כשלמדנו קרקס בספרד הופענו כל סוף שבוע ברמזורים במרכז מדריד בשביל לשלם את שכר הדירה.

טרסות – מופעי טרסות קורים בדרך כלל בחצר של מסעדה או בית קפה הפונה לרחוב (הטרסה של המקום). נגן או להקה קטנה מבצעים כמה שירים לאורחי המסעדה ועוברים למקום הבא.

מופע רחוב על במה

מופעי רחוב (מעגל) הם מופעים מצויינים גם לבמה. בגלל שהסביבה ברחוב כל כך מאתגרת, מופעי רחוב בדרך כלל יצליחו מאוד גם במקום סגור. 

ברחוב הקהל לא קנה כרטיס. הוא לא תכנן ופינה זמן בשביל לראות את המופע. המופע הוא כמו אירוע שהצופים נקלעים אליו באמצע הדרך שלהם למקום אחר. מה שמחזיק את הצופים מרותקים הוא שהמופע כל כך מעניין, קצבי ומשעשע שהם פשוט לא מסוגלים ללכת. כמו דבורה שנמשכת לפרח. 

עוד אפקט מעניין הוא שקהל מושך אליו עוד קהל וככה המעגל סביב המופע גדל וגדל. 

על במה מסודרת במקום סגור התנאים הרבה יותר קלים. האנשים יושבים בנוח ואין רעשים מהסביבה. בתנאים כאלה מופע רחוב משופשף יהיה הצלחה מסחררת.  

הזמינו עכשיו מופע רחוב לאירוע שלכם

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    paper airplane divider
    Scroll to Top