מופע ליצנות

מחפשים מופע ליצנות מצחיק? יש לנו המופע המושלם עבורך!

הכנו סרטון שמתמצת את 45 דקות המופע ל-83 שניות בלבד.
ממש נשמח אם תצפו בו עד הסוף.. יש לנו יום הולדת השנה!

צפו עכשיו 

promo video thumb

כל אדם הוא ליצן. 

כולנו לפעמים מנסים בכל הכוח לעשות משהו ונכשלים. כשאנחנו מגיבים בצורה אוטנטית זאת ליצנות. ילדים הם ליצנים כל הזמן. אנחנו המבוגרים צריכים להיזכר איך להיות ליצנים. זה נמצא בתוכנו ואנחנו יכולים ללמוד להתחבר לליצן שלנו ולשחרר אותו החוצה לשחק. 

אנחנו למדנו ליצנות בבית ספר לקרקס בספרד ומאז ממשיכים ללמוד בסדנאות ליצנות של אומנים בינלאומיים כל שנה.

במופע הליצנות שלנו אנחנו משתמשים בכל הכלים שרכשנו כדי ליצור דמויות ליצניות על הבמה שקל להתאהב בהן. אנחנו משתפים את הקהל במשחקים שאנחנו יוצרים ביחד ובלי לשים לב הליצן שמחכה בתוך כולנו פורץ החוצה.

arrow 2

מופע קרקס מצחיק

ליצנות, סטנד אפ וכל מה שבינהם, העיקר שיהיה מצחיק

כולנו שמענו שלצחוק זה בריא. כשאנחנו צוחקים מופעלים שרירים בכל הגוף שלנו, קצב הלב מתגבר ובמוח משתחררים הורמונים שגורמים לנו להרגיש שמחים. 

חוקרים מאמינים שהצחוק התפתח אצל בני האדם כמנגנון חברתי של מעיין אנחת רווחה בחלוף סכנה. לכן כשאנחנו צוחקים ובמיוחד אחרי, יש השפעה מרגיעה ונעימה במוח ובכל הגוף. 

לצחוק, כמו לפהק, זה מדבק. מחקרים מראים שכשאנחנו צוחקים בסביבה של אנשים אנחנו נצחק יותר זמן ויותר חזק. 

אנחנו התחלנו את דרכנו בעולם הקרקס דווקא מכיוון הטכניקה והאקרובטיקה. כשלמדנו קרקס במשך שנתיים בבית ספר לקרקס בספרד התמקדנו בלשפר את רמת הקושי והמורכבות של ה"טריקים" שלנו. למדנו גם תאטרון וליצנות אבל זאת לא הייתה התשוקה שלנו ולא הקדשנו לזה זמן מעבר לשיעורים. את הקומדיה גילינו רק שנה אחרי לימודי הקרקס כשהתחלנו לעשות הופעות רחוב.

עם הזמן שמנו לב שאנחנו נהנים יותר להיות מצחיקים מאשר מרשימים. 

כשאתה עושה תרגיל מרשים כמו לנסוע על חד אופן בזמן שעומד לך על הכתפיים עוד בן-אדם, הקהל עם פה פער ומוחא כפיים. זה כיף לקבל מחיאות כפיים. אבל יותר כיף להצחיק את הקהל. 

חוץ מזה שלנו יותר כיף להיות מצחיקים התחלנו להבין שהקהל נהנה יותר לצחוק מאשר להסתכל על תרגיל יפה ומרשים.

למה זה סופר חשוב לבחור מופע קרקס מצחיק

כשהקהל רואה תרגיל מרשים הוא חושב לעצמו 'וואו זה נראה לי ממש מסובך… אני בחיים לא הייתי יכול לעשות את זה… איך זה אפשרי?' זאת תחושה של השוואה שיוצרת ריחוק בין האומן הכל יכול לקהל. לעומת זאת כשהקהל צוחק זאת תחושה של חיבור. חיבור של כל אדם עם הסובבים אותו לכדי קהל מגובש וחיבור של הקהל עם האומנים על הבמה. כולם חולקים ביחד את הבדיחה. 

יש המון סגנונות ודרכים להצחיק. חלק מצחיקים את הילדים, חלק את המבוגרים. החוכמה והאתגר זה להצחיק את כולם ביחד!

אפשר לבקש מהקהל למחוא כפיים ולעודד ולרוב הם ישתפו פעולה ויעשו את זה. אי אפשר לבקש מהקהל לצחוק כי צחוק זאת תגובה אותנטית ובגלל זה, זה כל כך כיף לצחוק ולהיות מצחיק.

אבל זה לא חייב להיות מצב של או זה, או זה. 

במופע שלנו אנחנו מתאמצים לשלב את הטכניקה בתוך ההומר בצורה בלתי מופרדת

זה לא שאנחנו עושים קטע מרשים של 4 דקות ואז מספרים בדיחות אלא לאורך כל המופע כל הקהל צוחק בלי הפסקה. יש במופע בדיחות מילוליות, הומור עם חפצים, ליצנות וקומדיה פיזית (סלאפסטיק). כל זה בא בשילוב עם טכניקה קרקסית ברמה הכי גבוה בארץ.

הכנו סרטון שמתמצת את 45 דקות המופע ל-83 שניות בלבד.
אם תצפו בו עד הסוף, תכנסו להגרלה ואולי תזכו בצוללת אישית!

צפו עכשיו

מופע קרקס זוגי
arrow 2

ועכשיו כמה מילים ברצינות על ליצנות

ליצן כיום הוא סוג של קומיקאי המשתמש בתאטרון פיזי, בדיחות עם חפצים וסלפסטיק בשביל לספר סיפור ולהצחיק את הקהל. 

ליצנים במראה קלאסי משתמשים באף אדום ותחפושת שמקצינה את המראה שלהם. ככה לדוגמא ליצן גבוה ילבש בגדים קצרים שקטנים עליו וליצן נמוך ילבש בגדים ארוכים. 

לדוגמא מודרנית יותר אפשר ללמוד מצ'ארלי צ'אפלין שפתח מאוד את הליצנות לעולם הרחב. הליצנות התפתחה מליצני החצר ועברה לקרקס כחלק מרכזי כשהפסיקו להשתמש בבעלי חיים. 

כיום בכל קרקס נודד יש ליצן שמנחה או עושה קטעי קישור בין הקטעים הטכניים יותר.

צארלי צ'אפלין הליצן הראשון

בעבר ליצן בקרקס היה התפקיד של האומנים המבוגרים שכבר לא יכלו לבצע את תרגילי האקרובטיקה הקשה על הגוף. כל הליצנים היו בצעירותם מומחים במיומנויות קרקס אחרות. במובן מסוים הליצנות היא המיומנות שדורשת הכי הרבה ניסיון על הבמה כי היא בנויה על קשב אלתור וקומדיה שבאים עם הניסיון.

הזמינו עכשיו מופע ליצנות וקרקס

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    paper airplane divider
    גלילה למעלה